Pełnia codzienności pośród własnej, przydomowej zieleni w ogrodzie.

Dojście do stanu posiadania domu z dodatkowym ogrodem może być marzeniem ogromnej ilości zainteresowanych osób. To spełnienie marzeń o niezależności, możliwości ucieczki od miejskiego hałasu i tempa życia.
Pomimo tego, że nieruchomości w naszym kraju nadal są dość drogie, ceny jednorodzinnych domów od 2–3 lat nie muszą przyprawiać już o oczopląs. Wygodny dom na prowincji, oczywiście z ogrodem, można kupić za równowartość stosunkowo niedużego mieszkania w mieście. Planując zakup nieruchomości, jest więc masa opcji, które trzeba rozważyć.
Jednak patrząc na poczynania niektórych posiadaczy takich domów, można ulec takiemu wrażeniu, że nie w pełnym stopniu potrafią oni docenić różne walory przydomowych ogrodów. W niektórych wypadkach imponujące działki zamieniają się w zalane betonem parkingi, na dodatek jeszcze wyraźnie szpecone małą architekturą tandetnej jakości prosto z marketów z budowlanym asortymentem. Wprawdzie rzetelnym zagospodarowaniem przestrzeni tego typu powinni się zajmować architekci krajobrazu, jednak każdy może pomyśleć o tym w ten sposób, że nie warto za nie wiadomo jaką cenę tworzyć z ogrodu obszaru industrialnego. Stosownie dobrane krzewy oraz drzewa w ogrodzie mogą spełniać tak samo funkcje estetyczne, jak i te praktyczne. Przykładowo choćby, szpaler różnych drzewek lub krzewów wzdłuż płotu w świetny sposób będzie izolował ogród przed zbyt dużym hałasem, co może być o tyle cenne, gdy działka jest umiejscowiona przy intensywnie uczęszczanej drodze. Niekoniecznie trzeba spełniać postulat powracania do korzeni, ale nie warto zapominać o bardzo korzystnym wpływie roślin na życie człowieka. Niewielkim nakładem sił i finansowych środków możemy zatroszczyć się o to, aby ogród nie spełniał jedynie roli parkingu czy przestrzeni do aktywności przy grillu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>